“Не одностороння комунікація, а діалог” — Уляна Супрун про запровадження медреформи

“Як слід розраховувати вартість послуг спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги?”;

“Чому необхідно повторно отримувати ліцензію та акредитацію при реорганізації в некомерційні комунальні підприємства?”;

“Що робити зі застарілою матеріальною базою?”;

“Як будуть взаємодіяти ланки медичної допомоги у перехідний період?”;

“Якими будуть вимоги до послуг від Національної служби здоров’я?”;

“Чи буде розширення Національного переліку основних лікарських засобів?”;

Без чіткої відповіді на ці питання реформа медицини забуксує — певні більше 2 тисяч українців — медиків, посадовців, експертів та громадських активістів, які взяли участь у 23 публічних консультаціях в рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ”.  Його впродовж 4 місяців проводила громадська організація “Центр UA”.

“Ми пересвідчились, що українці готові підтримувати проговорені та спільно розроблені зміни. Для реалізації ефективних реформ важливо збирати позиції, критику та побажання щодо змін від спільнот, на які впливають ці державні рішення. І обов’язково треба працювати з озвученими ризиками та враховувати доцільні пропозиції при розробці нової державної політики”, – резюмувала виконавчий директор ГО “Центр UA” Інна Борзило.

До обговорення медичної реформи долучилися експерти коаліції Реанімаційний пакет реформ та представники Міністерства охорони здоров’я України. Його очільник зазначила, що відомство врахує результати публічних консультацій при підготовці підзаконних актів.

“Представники Міністерства охорони здоров’я другий раз за рік проїхали з туром всю країну. Нашою метою була не одностороння комунікація, а діалог, якого в Україні так бракує між державою і громадянами. У Києві можна придумати якусь концепцію на папері, але щоб вона спрацювала, треба враховувати зворотний зв’язок практиків, людей у регіонах. Як і після першого туру “ЗміниТИ”, ми обов’язково врахуємо зібрані пропозиції та думки в підготовці підзаконних актів та подальшій роботі міністерства”, - запевнила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.