Петро Порошенко: політичний тиск на антикорупційні органи України — неприпустимий

Президент Петро Порошенко категорично проти впливу політиків на  антикорупційні органи України. Про це український керманич повідомив представникам ЗМІ під час брифінгу за підсумками переговорів із своєю литовською колегою Далею Грібаускайте.

За словами Петра Порошенка, безперешкодна діяльність НАБУ, САП та  НАЗК є запорукою вдалої боротьби із корупцією. Відтак, завдання влади полягає у забезпеченні ефективного захисту Національного антикорупційного бюро України та інших правоохоронних органів від втручання політиків у їх діяльність.

“Жодних небезпек політичного втручання в діяльність антикорупційних інституцій я не допущу. Я навпаки вважаю, що треба прискорити призначення аудиту, треба забезпечити ефективний захист будь-якого політичного втручання політиків в роботу НАБУ і політизацію роботи будь-яких правоохоронних органів. Я вважаю, що це правильні підходи», - заявив Петро Порошенко.

Разом з тим, Президент назвав неприйнятним, “коли керівники будь-яких правоохоронних органів, в тому числі антикорупційних, починають грати на політичному полі”. І додав: “Вони мають бути незалежними, вони мають бути захищеними від будь-якого політичного впливу. Маємо розрізняти, коли ми говоримо про незалежність інституцій, і коли ми говоримо про персони. Тут наша позиція абсолютно принципова – незалежність інституцій має бути гарантована”.

В свою чергу, Президент Литви Даля Грібаускайте відзначила прагнення України продовжити запровадження антикорупційних реформ. Ці  перетворення, за її словами, “мають бути послідовними і відкритими, такими, які забезпечать повну незалежність служб від політичного впливу”.

Разом з тим, очільник Литви наголосила, що “антикорупційні правоохоронні служби ніяким чином не мають користуватися інформацією для своєї участі в політиці». І додала, що цей принцип однаково актуальний як для Литви, так і для України.