В Міністерстві освіти знайшли спосіб пом’якшити скандальну норму про навчання нацменшин

60% — українською мовою, 40% - рідною мовою. Латвійську модель навчання у старшій школі для представників нацменшин може запровадити Міністерство освіти і науки України. За словами його очільниці Лілії Гриневич, таким чином нашій країні вдасться дотриматися рекомендацій Венеційської комісії щодо мовної статті закону «Про освіту».

 «Для України надзвичайно важливо, щоб всі українці, незалежно від їхнього національного походження, добре знали державну мову, а отже могли професійно самореалізуватися у власній країні. Тому нам необхідно знайти правильні моделі навчання для представників національних громад, щоб вони чудово знали і могли вживати рідну мову і так само чудово володіли державною мовою, - зазначила Лілія Гриневич під час грудневого візиту до Латвійської Республіки. - Ми вважаємо, що досвід Латвії в цьому питанні дуже цінний для України. І рекомендації, які ми отримали щодо статті 7 від Венеційської комісії, в тому числі можуть бути імплементовані й через такі моделі, які пропонуються в Латвії».

В рамках візиту Лілія Гриневич відвідала Ризьку українську середню школу, де зазначила, що “однією з нагальних потреб для навчального закладу є фахові вчителі, які знають українську. І це питання ми вирішуватимемо через можливості нашої міжурядової угоди, підписаної між Україною і Латвією цього року. Ми маємо забезпечити навчальний заклад вчителями, які дійсно на високому рівні можуть навчати української”.

Також під час зустрічі зі своїм латвійським колегою Карлісом Шадурскісом, Лілія Гриневич нагадала, що в рамках існуючих домовленостей Україна пропонує для латвійців 30 різних стипендій - як для бакалаврів та магістрів, так і для PhD і тих, хто робить наукові дослідження.